Materiały edukacyjno-szkoleniowe

Materiały opracowane zostały na potrzeby projektu EkoZmiana – Mazowieckie PES na zielonej drodze. Autorem jest nasz konsultant naukowo – techniczny dr hab. inż. Jerzy Wojciechowski.

Cykl: ROZMOWY O ZIELONEJ DRODZE

 

Szkolne opinie na zielono

 

Cykl zawiera opracowania, relacje, rozmowy związane tematycznie z projektem: „EkoZmiana – Mazowieckie PES na zielonej drodze”. Wszystkie opracowania sporządzone zostały specjalnie dla projektu. Przedstawione poniżej opinie zebrane zostały wśród młodzieży i nauczycieli szkoły średniej.

Wiadomo,  że trzeba dbać o środowisko. Przeraża mnie to, że wytwarzamy taki ogrom śmieci. Zawsze zabieram własne torby,  gdy się da, wybieram produkty bez folii, ale producenci tego nie wspierają. No i z tym sortowaniem jest jakoś dziwnie. Różne wytyczne w różnych miejscach.

Zielony ład?? Nic z tego nie rozumiem.  Jedni mówią , że trzeba – inni, że to bzdura. Co zwykły człowiek może o tym wiedzieć? W szkole może powinni o tym uczyć?

Jestem eko! Moi rodzice sortują śmieci, ograniczają zakupy! Nie wyrzucają od razu, tylko reperują, jak się coś zepsuje. To co pokazują w telewizji jest przerażające.

Eko? Może by tak ci, co to wymyślili zaczęli od siebie? Dla nas zakazy, nakazy. A oni sobie latają samolotami zamiast do pociągu albo na rower wsiąść!  Jak wszyscy to wszyscy!

Jestem nauczycielką. Dużo mówimy o tym w szkole. Dzieciaki chętnie się angażują. Ale dorośli? Szkoda gadać. Chociaż ja do pracy przyjeżdżam na rowerze.

 

Opinie zebrał i opracował:

dr hab. inż. Jerzy Wojciechowski – Uniwersytet Radomski, Wydział Transportu, Elektrotechniki i Informatyki

Pliki do pobrania:
  1. Szkolne opinie na zielono